Foto-Wideo  RSS
Adobe Lightroom CC i Adobe Lightroom Classic CC – jeszcze lepsze programy dla fotografów

Dodano: 16.10.2018 17:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Podczas konferencji Adobe MAX 2018 producent oprogramowania do edycji filmów, wideo, grafiki i dźwięku zaprezentował nowości w kolejnych odsłonach Lightrooma CC i Lightrooma Classic CC. Większość zmian będzie związana z wyszukiwaniem i udostępnianiem fotografii.

Źródło: www.swiatobrazu.pl

Photoshop CC 2019 i Photoshop na iPada – co nowego?

Dodano: 16.10.2018 17:14 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

W 2019 roku Adobe planuje premierę Photoshopa dla iPada i nowej wersji Photoshopa CC. Wersja dla tabletów ma oferować pełną funkcjonalność znaną z aplikacji dostępnej dla komputerów, natomiast flagowe oprogramowanie tego producenta – Photoshop 2019 CC – ma zostać wzbogacony o kilka nowych i ciekawych funkcji.

Źródło: www.swiatobrazu.pl

Jaki retusz zdjęcia otrzymasz za 1zł?

Dodano: 16.10.2018 17:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Fotografka Irene Rudnyk, po odkryciu platformy Fiverr zrzeszającej freelancerów oferujących wyjątkowo tanie usługi, zdecydowała się przeprowadzić pewien eksperyment. Sprawdziła, na jakie efekty usług z zakresu retuszu zdjęć może liczyć za 25 centów, 5 dolarów i 10 dolarów.

Tagi: WD
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Epson FastFoto skanuje nawet 30 zdjęć w 30 sekund

Dodano: 16.10.2018 14:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Co robisz, by chronić i cyfrowo udostępniać cenne odbitki? Chcesz zapanować nad stosami albumów ze zdjęciami i pudełkami z setkami fotografii? Nowy skaner FastFoto FF-680W firmy Epson to szybkie i proste rozwiązanie tego problemu. Kilka kliknięć pozwoli na skanowanie, obróbkę i udostępnianie pamiątkowych zdjęć rodzinnych i zabytkowych fotografii.

Tagi: Chrome, CES, Epson
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Polacy zwycięzcami konkursu fotograficznego New East Photo Prize 2018

Dodano: 16.10.2018 12:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Zdobywcą nagrody Fabrika Travel Photography Prize został Karol Pałka za cykl Gmach, składający się na fotografie pustych wnętrz, w których urzędowała władza komunistyczna. Drugim Polakiem, który otrzymał nagrodę specjalną Mentorship Award jest Michał Solarski za projekt Infirmi, który jest opowieścią o dawnych czasach sanatoriów w całej przestrzeni postsowieckiej.

Tagi: Gmail, EA, IEM
Źródło: www.swiatobrazu.pl

O tym powinien pamiętać każdy fotograf – cenna wskazówka dla osób, które chcą osiągnąć artystyczny sukces

Dodano: 16.10.2018 10:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Przyglądając się fotografom, którzy są na szczycie, wielu z nas wielokrotnie zastanawia się, jak udało im się to osiągnąć. Christopher Malcom przypomina o kilku ważnych kwestiach, które mogą pomóc w realizacji marzeń.

Tagi: CES, EA, NAS
Źródło: www.swiatobrazu.pl

100 najbardziej zaskakujących zdjęć świata: Gavin Oliver – kozy chodzące po drzewie

Dodano: 15.10.2018 20:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Lama jeżdżąca samochodem, kozy chodzące po drzewie – wśród zwierząt nie brak niespodziewanych zachowań, które pozwalają na stworzenie zaskakujących zdjęć. Taką właśnie scenę uchwycił australijski fotograf Gavin Oliver, w trakcie swojej podróży do Maroka.

Tagi: AVI
Źródło: www.swiatobrazu.pl

BEIKS ROADSHOW - szczegółowy program, a w nim seminarium Damiana Śmigielskiego

Dodano: 15.10.2018 14:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Firma BEiKS zaprasza na XIII BEiKS RoadShow cykl prezentacji i warsztatów poświęconych produkcji, postprodukcji i emisji. Na tegoroczny RoadShow zapraszamy: operatorów, kierowników produkcji, kolorystów, dźwiękowców, oświetleniowców, filmowców, fotografów, reporterów, przedstawicieli domów mediowych i produkcyjnych, agencji reklamowych produkujących filmy, producentów filmowych, studentów uczelni artystycznych (kierunki związane z filmowaniem i produkcją filmową). Oraz inne osoby związane z branżą.

Tagi: Opera, OCZ, IEM
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Aparat nie ma znaczenia. Fantastyczne zdjęcia krajobrazów zrobione telefonem

Dodano: 15.10.2018 13:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Mariko Klug mieszka w południowych Niemczech, o sobie mówi przede wszystkim jako o żonie, matce i właścicielce psa. Pracując na pół etatu na pobliskim lotnisku w Monachium nie ma zbyt wiele czasu dla siebie. Jednak jej zdjęcia wykonane telefonem zdobyły wiele nagród w wiodących konkursach fotografii mobilnej, takich jak Mobile Photography Awards i iPhone Photography Awards, a niedawno jedno z jej zdjęć zostało umieszczone na oficjalnym koncie Apple na Instagramie, zyskując ponad 360 tysięcy polubień.

Źródło: www.swiatobrazu.pl

Zeiss Batis 40 mm f/2 CF obiektyw do pełnoklatkowych aparatów Sony

Dodano: 15.10.2018 12:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Nowy Zeiss Batis 40 mm f / 2 CF to piąty obiektyw z serii Batis do pełnoklatkowych aparatów Sony. Kompaktowy i lekki, odporny na warunki pogodowe z wbudowanym wyświetlaczem OLED - to jedne cech istotnych dla tej serii.

Tagi: ATI, Sony, Aparat, OLED
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Hasselblad i Instax – zaskakujące połączenie aparatu średnioformatowego z natychmiastowym

Dodano: 15.10.2018 10:29 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Co zrobić, aby uzyskać świetną jakość aparatu średnioformatowego i dostęp do natychmiastowych wydruków Instax? Wystarczy połączyć ze sobą Hasselblada 500C/M i FujiFilm Instax Mini 9. Isaac Blankensmith wyniósł znaczenie kamery hybrydowej na zupełnie nowy poziom, łącząc ze sobą przednią część średnioformatowego aparatu i tylną część konstrukcji natychmiastowej. Efektem jest zaskakująca hybryda, która oferuje zalety obydwu typów fotografii.

Tagi: ISA, Aparat
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Wyzwanie fotograficzne na cały 2018 rok. Zadanie na czterdziesty drugi tydzień: Shutter drag

Dodano: 15.10.2018 8:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Uczestnicy 52-tygodniowego wyzwania fotograficznego konsekwentnie od początku roku realizują kolejne ćwiczenia, które pomagają w zdobywaniu nowych umiejętności i uczą głębszego analizowania rzeczywistości. Całoroczne wyzwanie pomaga również w utrzymaniu stałego tempa fotografowania, co jest niezwykle cenne, gdyż nic tak dobrze nie rozwija, jak systematyczne treningi.

Tagi: OCZ, ZTE, EA
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Śmieszne zdjęcia, na których wszystko pasuje aż zbyt dobrze! Zobacz te iluzje optyczne.

Dodano: 13.10.2018 9:48 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Specjaliści od tworzenia kamuflażu spędzają długie godziny na dobraniu odpowiedniej charakteryzacji, jednakże czasami życie jest jeszcze bardziej skutecznym i uzdolnionym twórcą. Niekiedy różne motywy pasują do siebie tak dobrze, że tworzą niesamowite iluzje optyczne. Zobacz galerię śmiesznych zdjęć, które przedstawiają naturalnych mistrzów kamuflażu.

Źródło: www.swiatobrazu.pl

Trening fotograficzny

Dodano: 12.10.2018 16:20 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Czy zdarza Ci się po zobaczeniu inspirujących zdjęć, że masz chęć spróbować w praktyce nowych technik? Czy w pracy, na ulicy, na spacerze lub zasypiając wpadasz na świetne pomysły na kolejne ujęcia? I czy zdarza Ci się nigdy tych zdjęć nie wykonać? Świat ostatnio oszalał na punkcie treningów i słusznie! Bo tylko stała, regularna praktyka może wynieść nas w dowolnej dyscyplinie na kolejny, wyższy poziom.

Tagi: Acer, NAS
Źródło: www.swiatobrazu.pl

100 najbardziej zaskakujących zdjęć świata: Darren Almond – Pełnia Księżyca

Dodano: 12.10.2018 15:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Na pierwszy rzut oka zdjęcia krajobrazowe Darrena Almonda wydaja się być wykonane w mglisty, ponury dzień, jednakże bliższe przyjrzenie się tym obrazom pozwala na odkrycie ich wyjątkowej natury, która jest efektem wykorzystania światła dostępnego podczas pełni Księżyca. Długie czasy naświetlania i nietypowe oświetlenie pozwoliły stworzyć zagadkowe oraz wciągające fotografie.

Tagi: Rząd
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Dzień Nauczyciela z ŚwiatObrazu.pl: 5 fotografów, którzy byli wybitnymi nauczycielami

Dodano: 12.10.2018 9:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Każdy fotograf uczy się przez cały życie, stąd Dzień Nauczyciela i Święto Edukacji Narodowej są adresowane nie tylko do tych, którzy zasiadają w szkolnych lub uczelnianych ławach, ale wszystkich stawiających codziennie na własny rozwój. Z tej okazji świętując Dzień Nauczyciela z ŚwiatObrazu.pl postanowiliśmy przybliżyć sylwetki 5 wybitnych fotografów, którzy byli jednocześnie nauczycielami i mentorami. Na stałe wpisali się w historię tego medium, pozostawiając po sobie spuściznę w postaci znakomitych uczniów i wartościowych lekcji oraz wskazówek.

Tagi: HIS, OCZ, ISA
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Google Pixel 3 i Pixel 3 XL oraz Annie Leibovitz. Co łączy nowe telefony z legendarną fotografką?

Dodano: 11.10.2018 13:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Od samego początku sprzedaży telefonów Pixel, Google kładł duży nacisk na jakość aparatów fotograficznych. Podczas prezentacji najnowszych modeli Google Pixel 3 i Pixel 3 XL, poza kilkoma nowymi funkcjami fotograficznymi zaprezentował jedną wielką nowość: współpracę z Annie Leibovitz.

Tagi: Google, OCZ, Aparat
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Eleganckie sesje ciążowe w studio fotograficznym włoskiej fotografki

Dodano: 11.10.2018 9:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Wielokrotnie nagradzana fotografka Donatella Nicolini słynie z portretów studyjnych kobiet w ciąży. Poprzez swoje zdjęcia pragnie sprawiać, aby jej modelki poczuły się piękne, silne, a przede wszystkim wyjątkowe.

Tagi: OCZ
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Szklanki po whiskey, które wyglądają jak planety sfotografowane przez sondę kosmiczną

Dodano: 10.10.2018 22:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Prace autorstwa pochodzącego z Phoenix fotografa Erniego Buttona wyglądają jak zdjęcia odległych planet. Okazuje się jednak, że te egzoplanety są w rzeczywistości przedstawieniami... dna szklanki whiskey. Obrazy składają się na cykl, który bada niezwykłe właściwości osadu pozostającego na dnie szklanki szkockiej.

Tagi: HIS, Planet
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Niesamowity podwodny świat w konkursie fotograficznym Scuba​ ​Diving​ ​Magazine’s​ Underwater ​Photo​ Contest 2018

Dodano: 10.10.2018 20:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Właśnie poznaliśmy zwycięzców konkursu Scuba​ ​Diving​ ​Magazine’s​ Underwater ​Photo​ Contest 2018, który jest organizowany od 14 lat i w tym roku zgromadził ponad 2100 zgłoszeń z całego świata. Laureaci konkursu zostali wyróżnieni w ramach czterech kategorii – szeroki kąt, fotografia konceptualna, aparat kompaktowy i makro. Zwycięzcą całego konkursu został Rodney Bursiel, który stworzył piękne, romantyczne zdjęcie ogromnego wieloryba, które ukazuje go jako mistyczną istotę. Rodney Bursiel otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1000 USD i wycieczkę z firmą Agressor, która specjalizuje się w organizowaniu ekstremalnych wyjazdów.

Tagi: ZTE, EA, Aparat
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Miasto nigdy nie zasypia - inspirująca galeria fantastycznych nocnych zdjęć

Dodano: 10.10.2018 15:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

"Miasto nigdy nie zasypia". To powiedzenie doskonale ilustruje atrakcyjność nocnego pleneru miejskiego dla fotografa. Duże metropolie po zmroku są bowiem dla fotoamatorów źródłem niewyczerpanych tematów fascynujących zdjęć. Ale i mniejsze miejscowości mają swój nocny, warty uwiecznienia urok. Specyficzne warunki świetlne, jakie panują wieczorem i nocą w mieście stanowią bowiem nieprzebrane możliwości dla wszystkich fotografów, zwłaszcza tych kreatywnych. Fotografowanie miasta nocą stanowi też okazję do udoskonalenia warsztatu. Fotografia tego typu nie jest bowiem sztuką trudną, lecz wymaga od nas nieco innego niż zazwyczaj, spojrzenia na otaczający świat. Jednak poniesiony wysiłek z nawiązką zostanie wynagrodzony przez osiągnięte, spektakularne rezultaty.

Tagi: Tegra, JEDEC, EA, IEM, NAS, ERP
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Ekstremalna fotografia kulinarna – zobacz co się dzieje podczas gotowania przy temperaturze -70ºC

Dodano: 10.10.2018 14:43 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Cyprien Verseux jest glacjologiem i astrobiologiem, który pracuje obecnie w stacji antarktycznej Concordia. Jest to bardzo osamotnione miejsce, znajdujące się w głębi odległego i nieprzyjaznego kontynentu – najbliższa stacja znajduje się w odległości 1100 kilometrów. Nawet załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, orbitująca 400 km nad powierzchnią Ziemi, znajduje się bliżej cywilizacji. Gdy naukowiec nie jest zajęty swoimi badaniami, prowadzi bloga, na którym dzieli się kulisami życia w tak ekstremalnym środowisku.

Tagi: ISA, IEM
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Canon EOS R - dni otwarte w całej Polsce

Dodano: 10.10.2018 10:57 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Zaprezentowany niedawno pełnoklatkowy bezlusterkowiec Canon EOS R wywołał niemałe poruszenie w świecie fotografii. W związku z tym w ramach Dni Otwartych, w całej Polsce odbędą się prezentacje nowego systemu i jego możliwości. Wstęp na spotkania jest wolny.

Źródło: www.swiatobrazu.pl

Jesienne warsztaty - filmowy i fotograficzny z Lumix

Dodano: 10.10.2018 10:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Podczas bezpłatnych warsztatów w Warszawie z Ambasadorami Lumix uczestnicy będą mieli okazję poznać możliwości aparatów Lumix GH5 i GH5S, GX9 i LX100II.

Tagi: Aparat
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Obraz Banksy'ego warty ponad 4 mln złotych zniszczony przez ramę z wbudowaną niszczarką

Dodano: 09.10.2018 19:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Banksy to nieprzewidywalny artysta, który niejednokrotnie zaskakiwał odbiorców swojej sztuki. Tym razem postanowił zaskoczyć także nabywców jego dzieł. Na ostatniej aukcji organizowanej w galerii Sotheby w Nowym Jorku zniszczył swój obraz zaraz po tym, jak został wylicytowany za kwotę 1,4 mln USD.

Tagi: OCZ
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Konkursy fotograficzne, nagrody i ... podatki

Dodano: 09.10.2018 18:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Konkursów dla fotografów jest sporo, a udział w nich pozwala laureatom cieszyć się niejednokrotnie bardzo wartościowymi nagrodami (na przykład w najnowszym konkursie „Świat kolorów” organizowanym przez Swiatobrazu.pl można wygrać między innymi monitor Eizo i Tablet Wacom). Nagroda, to oprócz satysfakcji bardzo wymierny dowód uznania i jakości fotograficznych prac. Na tyle wymierny, że budzi również zainteresowanie fiskusa, co może być tym bardziej kłopotliwe, że w większości przypadków podatek powinien sfinansować właśnie laureat - ale nie bezpośrednio, a za pośrednictwem organizatora konkursu.

Tagi: EIZO, EA, Monitor
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Zdjęcie tygodnia

Dodano: 09.10.2018 16:29 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Prezentujemy kolejną fotografię, która zwyciężyła w konkursie "Zdjęcie tygodnia", organizowanym przez redakcję SwiatObrazu.pl. Jej autor otrzymuje szkolenie "Drukowanie zdjęć w Adobe Photoshop i Photoshop Lightroom", którego celem jest przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej - dzięki niej drukowanie zdjęć będzie przyjemnością, a uzyskanie odbitek o wiernej kolorystyce i wysokiej trwałości nigdy już nie sprawi kłopotów.

Źródło: www.swiatobrazu.pl

Fotograf zafascynowany obrazami Williama Turnera zaczął malować długimi czasami naświetlania

Dodano: 09.10.2018 13:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Angielski malarz William Turner zainspirował wielu artystów. Nie inaczej było w przypadku Hernandeza Binza, który podczas wizyty w Muzeum Narodowym Prado w Madrycie został oczarowany jego dziełem. Jak wspomina, postanowił, że też kiedyś będzie malował obrazy impresjonistyczne. Po latach okazało się, że co prawda jego plany się ziściły, ale zamiast farb wykorzystuje światło.

Tagi: OCZ, WD
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Lindsay Adler zawodową fotografką została w wieku 15 lat

Dodano: 09.10.2018 9:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Lindsay Adler własną firmę fotograficzną założyła w wieku 15 lat. Początkowo fotografowanie było sposobem na spędzanie czasu z kobietami w jej rodzinie: matka, babcia i ciotka były wielkimi pasjonatkami fotografii. Mając lat 13 zrobiła kilka zdjęć na rodzinnych wakacjach, zostały one opublikowane w czasopiśmie podróżniczym i kalendarzu – i to były jej pierwsze zarobione pieniądze.

Tagi: OCZ, Blik, IKO
Źródło: www.swiatobrazu.pl

100 najbardziej zaskakujących zdjęć świata: Inge Morath – Lama na Time Square

Dodano: 08.10.2018 20:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Lama wychylająca się z okna samochodu przemierzającego ulice Nowego Jorku – opis takiej sceny zarejestrowanej przez Inge Morath brzmi jak wizja surrealistów (wśród których notabene zwierzęta zajmowały szczególną pozycję). Jednakże jej fotografia przedstawiająca właśnie taką sytuację nie była efektem wytworu wyobraźni a samego życia.

Tagi: EA
Źródło: www.swiatobrazu.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami