Foto-Wideo  RSS
Sarah Oliphant – artystka, która tworzy tła fotograficzne do największych sesji na świecie

Dodano: 17.08.2018 14:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Myśląc o fotografiach zdobiących okładki najpopularniejszych magazynów na świecie, ma się na uwadze przede wszystkim słynnych modeli i fotografów. Podziwiając doskonałe lub po prostu budzące kontrowersje kadry, zapomina się o osobach zaangażowanych w powstanie zdjęcia, a pozostających przy tym w tle. W przypadku Sarah Oliphant słowo „tło” jest kluczowe – artystka ta jest odpowiedzialna za przygotowanie kunsztownych teł do sesji realizowanych przez największych fotografów i magazyny. Współpracowała m.in. z Annie Leibovitz, Stevenem Meiselem, Patrickiem Demarchelierem, Albertem Watsonem, Markiem Seligerem, Norman Jean Roy i Sue Bryce. Jej prace można było podziwiać na okładkach czasopism takich jak m.in. Vogue, Rolling Stone, Harper's Bazaar, Elle, GQ, Newsweek i The New York Times, a także w sesjach reklamowych dla Victoria's Secret, Anthropologie, The Gap czy Guess. Warto więc poznać nieco bliżej małą znaną postać, która odgrywa tak ważną rolę w światowej fotografii i jest autorką wyjątkowych teł fotograficznych.

Źródło: www.swiatobrazu.pl

FeiyuTech a2000 – test praktyczny gimbala dla lustrzanek i bezlusterkowców

Dodano: 17.08.2018 12:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Osoby filmujące aparatami cyfrowymi stają się coraz bardziej wymagające. Wraz z rozwojem możliwości w zakresie rejestracji materiału wideo przez lustrzanki i bezlusterkowce zwiększa się też zakres zastosowań, w jakich te urządzenia okazują swoją przydatność. Jednak do realizacji wielu typów ujęć sam dobry aparat nie wystarczy. Potrzebne są też akcesoria, które usprawniają pracę operatora. Do tej grupy należą m.in. wszelkiego rodzaju stabilizatory ułatwiające filmowanie z ręki. Do naszej redakcji trafiło takie urządzenie – gimbal, czyli elektroniczny stabilizator ręczny, FeiyuTech a2000.

Tagi: CES, Opera, EA, Rząd, NAS, Aparat
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Poznaj najważniejsze konkursy fotograficzne świata: The Royal Photographic Society Annual Awards

Dodano: 17.08.2018 11:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Konkurs fotograficzny organizowany przez The Royal Photographic Society jest w porównaniu z innymi dość nietypowy. Tu nagradza się głównie osoby zasłużone dla rozwoju i promocji fotografii. Kilkanaście konkursowych kategorii jest skierowanych do wszystkich osób, które prowadzą działania w obszarze fotografii oraz pobliskich formach sztuki wizualnej.

Tagi: Promocja
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Zwariowany konkurs Comedy Pet Photography Awards czyli domowe zwierzaki na śmiesznych zdjęciach

Dodano: 17.08.2018 10:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W 2015 roku pojawiła się pierwsza edycja konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, której pomysłodawcą jest fotograf dzikiej przyrody - Paul Joynson-Hicks. "Uwielbiam śmieszne zdjęcia. O dziwo, są trudniejsze do zdobycia niż myślisz. Szukamy zabawnych, kreatywnych, dynamicznych i interesujących fotografii dzikiej przyrody, które przy okazji będą oczywiście poprawne technicznie" – mówił. Konkurs okazał się wielkim międzynarodowym sukcesem. Teraz przyszła kolej na udomowione zwierzęta. Czy są równie zabawne jak te dzikie? Przekonajcie się sami. Możecie też zgłosić własne zdjęcia i zgarnąć nagrody o wartości dwóch tysięcy funtów. Nam bardzo spodobały się założenia konkursu.

Tagi: CES, OCZ, EA
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Aparat Nikon D850 oraz obiektyw AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC1.4 FL ED VR otrzymały nagrody EISA 2018/2019

Dodano: 17.08.2018 8:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Aparat Nikon D850 i teleobiektyw AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC1.4 FL ED VR zwyciężyły w kategoriach „Professional DSLR Camera” (profesjonalne lustrzanki cyfrowe) i „Professional Lens” (profesjonalne obiektywy) przyznawanych przez stowarzyszenie EISA (European Imaging and Sound Association).

Tagi: ATI, ISA, EA, Nikon, DSL, VR, Aparat, IKO
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Czy potrafisz używać swojego aparatu z zamkniętymi oczami?

Dodano: 16.08.2018 15:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Kluczowa jest dla mnie wiedza na temat mojego aparatu - muszę znać go tak dobrze, aby zupełnie nie myśleć o tym, co robię" - mówi fotograf dzikiej przyrody Paul Nicklen. Widziałeś kiedyś scenę filmową, w której rekrutom z opaskami na oczach każe się rozebrać i złożyć broń? Wykonaj fotograficzny ekwiwalent tego ćwiczenia. Wybierz ujęcie, a następnie spróbuj ustawić wszystkie parametry z zamkniętymi lub zasłoniętymi oczami. Nie udało się? Weź udział w e-kursie "Aparat fotograficzny w praktyce, czyli jak wykorzystywać w pełni możliwości sprzętu". Zaczynamy nową edycję kursu fotograficznego online.

Tagi: OCZ, NAS, Aparat
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Ben Phillips opowiada o okładkowej sesji zdjęciowej zrobionej smartfonem

Dodano: 16.08.2018 14:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Ben Phillips to pochodzący z Wielkiej Brytanii fotograf, który realizował portrety piłkarza Alexisa Sancheza dla magazynu COSAS. Gazeta ta jest jedną z najpopularniejszych w Chile, a bohater sesji jest wielką gwiazdą w tym kraju, którego jest obywatelem. Fotografa zaintrygował dodatkowo fakt, że sesja zdjęciowa miała powstać przy pomocy smartfona Huawei – ambasadorem właśnie tej marki jest Sanchez.

Źródło: www.swiatobrazu.pl

Czym różni się korekta siły błysku od korekty ekspozycji?

Dodano: 16.08.2018 14:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Wśród pytań zadawanych przez Uczestników warsztatów fotograficznych oraz e-kursów dotyczących oświetlenia naturalnego i emitowanego przez lampy błyskowe często powtarzają się pytania, które mogłyby być uznane za trywialne. Mogłyby, ale dobrze wiemy, że takie nie są, a zagadnienia będące ich przedmiotem potrafią wyprowadzić w pole nawet doświadczonych fotografów. Jednym z takich sprawiających wiele problemów tematów jest rozróżnienie funkcji kompensacji ekspozycji i korekty siły błysku. W pewnych sytuacjach dają bowiem bardzo podobne efekty, a w innych zupełnie różne. Jeżeli więc temat ten i Was nurtuje, to tutaj znajdziecie odpowiedź na Wasze pytania.

Tagi: JEDEC, IEM, NSA
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Czy w fotografii portretowej obiektyw typu zoom można zastąpić "stałką" i nogami?

Dodano: 16.08.2018 12:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Stwierdzeniem często powtarzanym przez zwolenników optyki stałoogniskowej jest to, że „najlepszy zoom ma się w nogach”. Ten, kto się nim posługuje, wyraża przekonanie, że najważniejsza cecha obiektywu zmiennoogniskowego nie jest w gruncie rzeczy zbyt wielką zaletą, ponieważ uzyskiwany dzięki zmianie ogniskowej efekt wizualny na zdjęciach można osiągnąć inaczej: przybliżając się i oddalając od fotografowanego obiektu. W tym artykule przyjrzymy się temu zagadnieniu ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki fotografii portretowej.

Tagi: IEM
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Kulisy porywającej sesji zdjęciowej - Sails Chong fotografuje modę ślubną

Dodano: 16.08.2018 10:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Prezentujemy kolejny film zza kulis sesji zdjęciowej, przygotowany przez Studio NEXT-IMAGE. Autorem zdjęć jest niezwykle kreatywny Sails Chong, a fotografie zostały opublikowane w magazynie Vogue, prezentując modę ślubną. Sails Chong należy do światowej czołówki fotografów ślubnych i jest nierozerwalnie związany z dwoma markami: Hasselblad i Broncolor, a o swoim rodzimym rynku mówi: „Chiny to bardzo trudne miejsce dla fotografa ślubnego. Panuje tam zaciekła konkurencja i aby odnieść sukces musisz być najlepszy - i co za tym idzie, stale znajdować nowe pomysły na tworzenie wybitnych obrazów o najwyższej jakości".

Tagi: CES, EA, Blik, IKO
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Sails Chong tworzy świetne portrety w Japonii. Zajrzyj za kulisy profesjonalnej sesji zdjęciowej

Dodano: 14.08.2018 15:16 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Prezentowany film zza kulis sesji zdjęciowej przygotowało Studio NEXT-IMAGE - widzimy na nim przy pracy fotografa Sails Chong realizującego fotografie w Japonii. Ilość unikalnych koncepcji i pomysłów na zdjęcie w tej jednej serii jest imponująca. Zachęcamy do otworzenia filmu w trybie pełnoekranowym.

Tagi: JEDEC, EA
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Fotografuj miasto nocą. Dziś zaczynamy kurs fotografii online dla nocnych marków

Dodano: 14.08.2018 13:20 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Krajobrazy miejskie, wieczór, jarzące się setkami świateł ulice, ruch, który nigdy nie zamiera... Jak zatrzymać na zdjęciach to tak dobrze znane wrażenie, które towarzyszy nam, gdy po zmroku przemierzamy przestrzenie dużego miasta? Redakcja SwiatObrazu.pl ma przyjemność zaprosić do udziału w kolejnej edycji e-kursu Fotografowanie miasta nocą. Dziś zaczynamy!

Źródło: www.swiatobrazu.pl

Jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów podczas wykonywania portretów?

Dodano: 14.08.2018 12:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Stosowanie zbyt długich czasów ekspozycji – fotografując człowieka lub kilku ludzi mamy do czynienia z obiektami poruszającymi się (nawet jeżeli tego nie widać) i najczęściej trzymamy aparat w rękach. Konieczne jest wówczas użycie na tyle krótkich czasów naświetlania, aby uniknąć poruszeń obrazu. W większości przypadków wystarczy, jeżeli czas ten (wyrażany w sekundach) będzie nieco krótszy niż liczbowa odwrotność wartości długości ogniskowej obiektywu. Czyli dla ogniskowej 85 mm czas ekspozycji powinien być krótszy niż 1/80–1/100 s, a dla ogniskowej 150 mm optimum stanowić będą czasy naświetlania rzędu 1/160–1/200 s lub mniej. Poznaj także inne wskazówki, które pozwolą Ci uniknąć najczęściej popełnianych błędów w trakcie wykonywania portretów.

Źródło: www.swiatobrazu.pl

Epson SureColor T3100 i T5100 bezprzewodowe drukarki wielkoformatowe

Dodano: 14.08.2018 10:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Firma Epson przedstawiła dwie nowe, przyjazne w obsłudze wielkoformatowe drukarki o dużej szybkości — 24-calową drukarkę biurkową SureColor T3100 i 36-calową wolnostojącą drukarkę SureColor T5100. Te bezprzewodowe urządzenia z serii T są przykładem rozwoju firmy Epson na rynku drukarek CAD klasy podstawowej/średniej i charakteryzują się nowym, eleganckim i kompaktowym wyglądem połączonym z niezawodną wydajnością drukowania — integralną cechą rozwiązań technicznych firmy Epson.

Tagi: Epson, Tegra, Rząd
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Fotografowanie dronem – co trzeba wiedzieć?

Dodano: 14.08.2018 8:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Zdjęcia i filmy wykonywane dronem są już powszechnie używane w przygotowaniu materiałów marketingowych, czy też uwieczniania pięknych obrazów z lotu ptaka, oraz niepowtarzalnych wydarzeń takich jak śluby. Zanim jednak zacznie się używać bezzałogowe statku powietrznego, trzeba poznać kilka zasad związanych z ich bezpiecznym użytkowaniem.

Tagi: JEDEC, IEM, Dron
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Yuneec Mantis Q - dron z kontrolą głosową

Dodano: 13.08.2018 15:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Yuneec Mantisa Q - kompaktowy, wytrzymały dron podróżny, który potrafi coś więcej niż tylko uwieczniać piękne chwile jako wyjątkowe zdjęcia i filmy w rozdzielczości 4K. Mantis Q gwarantuje też świetną zabawę dzięki unikalnej kontroli głosem, szybkiemu trybowi Sport, algorytmowi rozpoznawania twarzy oraz zintegrowanej funkcji dzielenia się nagranym materiałem poprzez media społecznościowe. Nowy quadrocopter Yuneeca został zaprojektowany by był prostym w obsłudze towarzyszem podróży, którego wszędzie można ze sobą zabrać. Jest on idealny dla ludzi lubiących aktywny wypoczynek, miłośników gadżetów oraz poszukiwaczy mocnych wrażeń.

Tagi: LG, OCZ, Quadro, ISA, EA, 4K, IEM, Dron
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Iza Łysoń tworzy "wydanie drugie poprawione" świata, czyli zjawiskowe zdjęcia psów

Dodano: 13.08.2018 14:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Iza Łysoń to młoda i niezwykle utalentowana autorka wspaniałych portretów psów, które zachwyciły widzów na całym świecie. Miłość do czworonogów, wielka pasja, niezwykły talent i ogromna wyobraźnia to znaki rozpoznawcze fotografki. Zapraszamy do lektury rozmowy z tą artystką, która języka fotografii nauczyła się sama i postanowiła wykorzystać go do tworzenia zachwycających zdjęć psów.

Źródło: www.swiatobrazu.pl

Ostatnie dni darmowej wysyłki. Sprawdź najbliższe terminy fotograficznych e-kursów

Dodano: 13.08.2018 12:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Jeszcze tylko przez najbliższe 5 dni (do 17 sierpnia) zamawiając dowolny e-kurs przygotowany przez redakcję SwiatObrazu.pl otrzymasz płytę z materiałami dodatkami oraz certyfikat bez dodatkowych opłat. Wkrótce rozpoczynają się nowe edycje e-kursów – ich krótki opis, elementy e-kursu, cenę i datę rozpoczęcia zamieszczamy poniżej. Programy, informacje o dodatkach i ewentualnych promocjach znajdziecie w opisach szczegółowych, klikając w odpowiednie linki.

Tagi: ARM, OCZ, WD, ISA, Promocja, ERP
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Jak wykorzystać światło naturalne w fotografii dziecięcej? Przeczytaj praktyczny poradnik

Dodano: 13.08.2018 12:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Jako mama zawsze starasz się widzieć Twoje dziecko (lub dzieci) we właściwym świetle. Jako mamarazzo spróbuj pójść o krok dalej. Naucz się, jak znaleźć właściwe światło do fotografii dziecięcej niemal w każdym miejscu! Publikujemy fragment wydanej pod patronatem SwiatObrazu.pl książki wydawnictwa Helion pt. "Mamarazzi. Fotografowanie dzieci. Poradnik dla mam".

Tagi: IEM, Blik
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Zapanuj nad oświetleniem w studiu fotograficznym - zobacz przegląd modyfikatorów światła

Dodano: 13.08.2018 10:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Garnki, plastry miodu, butterfly, beauty dish... Wchodzący do studia fotograficznego bywają oszołomieni bogactwem akcesoriów służących do jego kształtowania. Dziesiątki lat rozwoju fotografii, kina i teatru doprowadziły do powstania tak szerokiej oferty modyfikatorów światła błyskowego i ciągłego, że niekiedy trudno się w niej rozeznać. Tymczasem jeżeli fotografowi zależy na tym, aby ze sprzętu tego zrobić właściwy użytek, musi on wiedzieć, co tak naprawdę robią przyrządy, których pragnie używać. Z myślą o tych, którzy pragną się tego dowiedzieć, przygotowaliśmy ten poradnik.

Tagi: CES, WD, EA, Rząd, IEM
Źródło: www.swiatobrazu.pl

ESPN The Body Issue 2018 - nadzy sportowcy w obiektywach znakomitych fotografów

Dodano: 12.08.2018 14:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Już od niemal 10 lat ESPN The Body Issue zachwyca doskonałymi technicznie zdjęciami nagich sportowców, których tężyzna fizyczna i znakomita dyspozycja stanowią hołd dla zdrowego stylu życia i dbania o kondycję. W parze z przesuwaniem granic możliwości atletów idą perfekcyjne umiejętności fotografów. Seria publikacji rozpoczęta w 2009 roku gościła już wiele osobistości zarówno ze świata sportu, jak i fotografii. Każdy ze sportowców jest ukazany w nieco innym stylu – podziwiać można zarówno dynamiczne sesje w wyszukanych sceneriach, jak i w tych charakteryzujących się minimalizmem, stawiające na intymną więź z modelem. Warto zobaczyć, jak wypadli poszczególni sportowcy, gdyż ESPN Body Issue 2018 to kawał świetnej fotografii. Organizatorzy akcji dają również możliwość zajrzenia za kulisy powstawania cyklu, co stanowi cenną lekcję i możliwość podejrzenia przy pracy najlepszych fotografów.

Tagi: OCZ, IEM, Blik
Źródło: www.swiatobrazu.pl

IV edycja festiwalu fotograficznego W ramach Sopotu - we wrześniu warto wybrać się nad morze

Dodano: 10.08.2018 16:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


We wrześniu warto zaplanować wizytę w Sopocie – w dniach od 7 do 19 września będzie odbywać się tam czwarta edycja festiwalu fotograficznego „W ramach Sopotu”. Będzie to znakomita okazja do zobaczenia wielu ciekawych wystaw przygotowanych zarówno przez rezydentów festiwalu (w tym roku są to Kacper Kowalski, Maciej Moskwa i Konstancja Nowina Konopka), jak i zaproszonych artystów (m.in. Wojciech Grzędziński, Bogdan Dziworski, DEBUTS 2018). Nie zabraknie również spotkań autorskich, oprowadzań kuratorskich i koncertów.

Źródło: www.swiatobrazu.pl

AEE AirSelfie 2 – druga odsłona kieszonkowego drona

Dodano: 10.08.2018 15:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


AEE AirSelfie 2 to następca bardzo ciekawego drona, który umożliwiał wykonywanie bardzo oryginalnych autoportretów z lotu ptaka. Druga odsłona została zaprezentowana podczas targów CES 2018. w porównaniu do porzednika główną zmianą jest zastosowanie matrycy o większej rozdzielczości – 12 MP zamiast 5 MP - a także zwiększenie pojemności wbudowanej karty microSD do 16 GB (wcześniej było to 4 GB). Czas lotu drona został wydłużony o dwie minuty.

Tagi: CES, microSD, NAS, Dron
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Konkurs fotograficzny International Photography Awards – jeśli chcesz wziąć w nim udział, musisz się pospieszyć

Dodano: 10.08.2018 14:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy


International Photography Awards to jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie. Uczestników przyciągają nie tylko zaszczytne tytuły, ale również wysokie nagrody. Konkurs jest również ciekawy ze względu na swoje różnorodne, oryginalne kategorie, takie jak np. fotografia reklamowa, książka fotograficzna czy pogłębiona perspektywa, w której obowiązują również teksty towarzyszące obrazom. Właśnie trwa nabór do kolejnej edycji. Na zgłoszenia pozostało jednak niewiele czasu – termin mija 31 sierpnia.

Tagi: ATI, CES, ERP
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Droga Mleczna sfotografowana smartfonem - efekt jest zdumiewający

Dodano: 10.08.2018 12:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Rezultaty fotografowania za pomocą współczesnych smartfonów potrafią zaskakiwać. Nie inaczej jest w przypadku zdjęć Drogi Mlecznej autorstwa Daniela K. Cheonga, przebywającego na co dzień w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Do ich stworzenia wykorzystał flagowego smartfona Huawei P20 Pro, który jest wyposażony w najlepszy obecnie dostępny aparat fotograficzny wśród urządzeń mobilnych (DxOMark w teście przyznało mu 109 punktów).

Źródło: www.swiatobrazu.pl

Europejski Trybunał Sprawiedliwości staje po stronie fotografów odnosząc się do kwestii praw autorskich

Dodano: 10.08.2018 10:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Europejski Trybunał Sprawiedliwości wydał oświadczenie, w którym orzekł za niezgodne z prawem ponowne publikowanie zdjęcia bez zgody autora, nawet jeśli to było już wcześniej ogólnodostępne w sieci. Sprawa dotyczyła wykorzystania fotografii wykonanej przez Dirka Renckhoffa przez jedną ze szkół średnich mieszczących się w niemieckim landzie Nadrenia Północna-Westfalia. Jako że było ono nieautoryzowane, autor zdjęcia zażądał zadośćuczynienia w postaci wypłaty kwoty 400 EUR. Trybunał orzekł na korzyść fotografa, odnosząc się tym samym do ważnej kwestii związanej z prawami autorskimi.

Tagi: JEDEC, EA, IEM, Blik, IKO
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Światło w fotografii - rozpoczynamy nową edycję e-kursu

Dodano: 09.08.2018 16:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Tak jak rzeźbiarz musi nauczyć się panowania nad kamieniem, z którego powstanie dzieło, tak fotograf musi umieć okiełznać światło. Jest ono najważniejsze w każdym z rodzajów fotografii, najbardziej wypływa na wymowę zdjęcia. Dzięki światłu obiekty mogą wydawać się ostre lub delikatne, błyszczące i wyraźne lub rozmyte i zmiękczone. Jeśli świadomie zaczniesz obserwować oświetlenie fotografowanych obiektów, szybko nauczysz się przewidywać, w jaki sposób wpływa ono na zdjęcie, a tym samym łatwiej Ci będzie wykorzystać zastane światło lub ustawić je samodzielnie. E-kurs Światło w fotografii pozwoli udoskonalić umiejętności i stanie się niewyczerpanym źródłem inspiracji.

Tagi: OCZ, IEM, ERP
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Zawodowiec z Canonem 600D, amator z Canonem 5D Mark IV - zobacz wyniki kontrowersyjnego eksperymentu

Dodano: 09.08.2018 15:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że sprzęt nie czyni fotografa. Stwierdzenie to kolejny raz udowadnia zespół ze studia Mango Street, który wyposażył wykwalifikowanych fotografów w lustrzankę Canon 600D (Rebel T3i ) – model, który premierę miał sześć lat temu, a amatorowi wręczyli aparat Canon 5D Mark IV. Wszyscy fotografowali w tym samym studio fotograficznym, tę samą modelkę.

Tagi: Canon, ISA, Aparat, IKO
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Fotografia dziecięca pełna barw i uśmiechów - Jordan Pinder podpowiada, jak to osiągnąć

Dodano: 09.08.2018 13:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Chyba większość z nas chciałby mieć w swoim portfolio naprawdę udaną fotografię dziecięcą – prostą, nieprzekombinowaną, ale jednocześnie wesołą i barwną, jak sami ich bohaterowie. A jeśli nie mieć, to chociaż umieć je wykonać. Współpracujący z serwisem Fstoppers fotograf Jordan Pinder opracował bardzo łatwą w realizacji metodę wykonywania tego typu fotografii w nawet niewielkim studio i chce się tą wiedzą z nami podzielić. Zapraszamy więc tutaj wszystkich obecnych i przyszłych rodziców, a także fotografów współpracujących z dziecięcymi modelami.

Tagi: OCZ, WD, EA, NAS
Źródło: www.swiatobrazu.pl

The Dog Show: Sezon 2 – druga część fotografii psich indywidualności

Dodano: 09.08.2018 10:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Nie cały rok temu prezentowaliśmy na łamach ŚwiatObrazu.pl przeuroczą sesję psich osobowości zatytułowaną The Dog Show autorstwa Aleksandra Khokhlova i Weroniki Ershovej. Duet powraca z kolejną odsłoną fantastycznych zdjęć psów, które pokazują różnorodność czworonogów.

Tagi: OCZ
Źródło: www.swiatobrazu.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami