Porady  RSS
Na co zwrócić uwagę przy zakupie drukarki laserowej?

Dodano: 17.10.2018 13:19 | 18 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Coraz więcej osób decyduje się na zakup drukarki laserowej, ponieważ cena zakupu drukarki laserowej nie odbiega znacząco od ceny zakupu drukarki atramentowej, a argumenty przemawiające za wyborem laserówki są naprawdę przekonujące. Jeżeli kiedykolwiek posiadałeś drukarkę atramentową, to z pewnością znasz problem związany z wysychaniem tuszy, gdy drukarka przez dłuższy czas nie była używana. W drukarkach laserowych, dzięki zastosowaniu tonera (odpowiednik [...]

Tagi: WD, IEM, Drukarka, NAS
Źródło: pcfaq.pl

Jaki fotel do komputera wybrać?

Dodano: 17.10.2018 13:14 | 25 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Ból pleców, mięśni, spięty kark? Zapewne większość z nas rozpoznaje te objawy u siebie. Z trudem wytrzymujemy długą pracę przed komputerem, a naszym największym marzeniem jest możliwość wykonywania zadań bez bólu kręgosłupa. Naszym sprzymierzeńcem może okazać się prawidłowo dobrany fotel do siedzenia. Fotel do pracy przy komputerze to bardzo ważny element. Przede wszystkim przy jego wyborze trzeba wziąć pod uwagę [...]

Tagi: Spire, IEM, NAS
Źródło: pcfaq.pl

5 porad dla programistów na udaną rozmowę kwalifikacyjną

Dodano: 09.10.2018 19:07 | 11 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Programista to jeden z najlepszych i najbardziej opłacanych zawodów 2017 r. Według raportu Komisji Europejskiej, do 2020 r. w Unii Europejskiej będzie brakowało ponad 800 tys. specjalistów z branży IT. Pomimo popytu warto jednak odpowiednio przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, zwłaszcza gdy chce się pracować przy ambitnych projektach.

Źródło: di.com.pl

Znak paragrafu Android i mobilny Microsoft Word

Dodano: 03.10.2018 19:42 | 17 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Żeby wprowadzić znak paragrafu, czyli § w dokumencie edytowanym na urządzeniu mobilnym z systemem Android, np. w Microsoft Word, trzeba odszukać znak wśród rozszerzonych zestawów wyświetlających się po przytrzymaniu dłużej palcem klawisza. Kłopot w tym, że pojawia się on na różnych klawiszach, zależnie od aplikacji klawiaturowej jaką mamy zainstalowaną. Jeżeli…

Źródło: szymkiewicz.pl

Odzyskiwanie danych i zdjęć z telefonu z Androidem

Dodano: 02.10.2018 15:51 | 10 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Jako użytkownik Internetu, na pewno wiesz, że odpowiedź na to pytanie musi być twierdząca. W dzisiejszych czasach, umożliwiających komunikację pomiędzy ludźmi na całym świecie, można uzyskać informacje na niemalże każdy interesujący nas temat. Jak zatem odzyskać zdjęcia, wiadomości czy jakiekolwiek inne pliki z telefonu z Androidem w sytuacji, gdy niechcący je skasowałeś bez zrobienia kopii, bądź po prostu, z jakiegoś [...]

Tagi: Android, IEM, NAS
Źródło: pcfaq.pl

6 grzechów marketingowca z branży e-commerce

Dodano: 28.09.2018 20:46 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Każdemu zdarza się zgrzeszyć. W biznesie ma to często konkretne materialne konsekwencje. Poznajmy czyny, których lepiej w branży e-commerce nie popełniać.

Źródło: di.com.pl

Postaw 5 kroków w celu zabezpieczenia firmy przed cyberatakami

Dodano: 26.09.2018 14:05 | 13 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Każda firma, bez względu na wielkość i branżę, jest zagrożona cyberatakiem. Obecnie udział w szkoleniu o RODO i hasła na 12 znaków nie są już wystarczającymi działaniami zapobiegającymi atakom przestępców, którzy wybrali drogę online. Czy jednak istnieje sposób, aby firmowe bazy danych były bezpieczniejsze?

Tagi: JEDEC, IEM
Źródło: di.com.pl

Komputery poleasingowe do biura – wybieramy najlepsze

Dodano: 24.09.2018 17:26 | 16 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

O tym, że komputery poleasingowe mogą być świetną alternatywą dla nowych komputerów, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie, bo pozwala oszczędzić pieniądze, a jednocześnie cieszyć się naprawdę dobrą jakością sprzętu. Komputery poleasingowe przydają się między innymi do biura i w dodatku mogą być to te tańsze modele, bo jak wiadomo, praca biurowa nie jest na tyle wymagająca, by potrzebowała bardzo wydajnego i mocno zaawansowanego komputera. Tak naprawdę wystarczy ten najprostszy, ale mimo wszystko są pewne wymagania w odniesieniu do takich komputerów. 1. Przede wszystkim dobry ekran Pracownik biurowy patrzy w ekran nawet kilka godzin dziennie, [...]

Tagi: LTE, OCZ, WD, EA, IKO
Źródło: kacikpc.pl

Nie tylko na Dzień Chłopaka. Prezenty dla chłopaków i mężczyzn do 100 zł

Dodano: 21.09.2018 23:19 | 13 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Nie wszyscy obchodzą Dzień Chłopaka (30 września), ale okazji do uczczenia naszych mężczyzn na pewno nie brakuje. Oto 10 propozycji prezentów do 100 zł, trafiających w różne gusta.

Tagi: NAS
Źródło: di.com.pl

Jak złożyć wniosek o dowód osobisty przez internet? Oswajamy e-administrację

Dodano: 20.09.2018 13:39 | 13 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Każdy dorosły obywatel Polski musi mieć dowód osobisty. Mając do dyspozycji komputer z internetem, dowód można wyrobić w ciągu kilkunastu minut bez wychodzenia z domu. Do wybranego przez siebie urzędu trzeba pójść tylko raz – aby odebrać gotowy dowód. Poniżej instrukcja krok po kroku, która przeprowadzi Cię za rękę przez cały proces składania wniosku o dowód osobisty przez internet.

Tagi: CES, iOS, NAS
Źródło: di.com.pl

Jak przygotować zdjęcie do wyrobienia dowodu osobistego przez internet

Dodano: 20.09.2018 13:27 | 14 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Zdjęcie musi spełniać szereg ważnych wymogów, inaczej urzędnik akceptujący wniosek może go po prostu odrzucić. Zapoznaj się z poniższymi wytycznymi szczególnie, kiedy zdjęcie przygotowujesz samodzielnie.

Tagi: iOS
Źródło: di.com.pl

11 pytań z drugim dnem zadanych przez rekrutera

Dodano: 18.09.2018 22:32 | 13 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

W sieci nie brakuje porad jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej, aby swoich konkurentów zostawić daleko w tyle. Jednak kwestie, które na pozór wydają się oczywiste wcale takimi nie są, a zwykłe pytania rekrutera mogą mieć ukryte znaczenie.

Tagi: OCZ
Źródło: di.com.pl

Kasy fiskalne ONLINE – co to takiego?

Dodano: 14.09.2018 10:08 | 15 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Kasy fiskalne ONLINE to w założeniu nowa kategoria urządzeń fiskalnych, które będą mogły komunikować się z Centralnym Rejestrem Kas prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Centralny Rejestr Kas (inaczej Repozytorium) będzie gromadzić szereg danych m. in: raporty dobowe, paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne, zdarzenia a także informacje o dokonanych przeglądach okresowych. Oprócz powyższego Repozytorium będzie odpowiedzialne […]

Tagi: Rząd, IKO
Źródło: www.pclap-alert.pl

3 rzeczy do uwzględnienia w trakcie poszukiwań przestrzeni dla firmy

Dodano: 04.09.2018 14:30 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Garaż to często pierwsze miejsce, w którym rozpoczynają swoją działalność najwięksi przedsiębiorcy. Przykłady korporacji Apple, Google czy polskiej firmy nazwa.pl wskazują na to, że takie otoczenie sprzyja kreatywności. Jednak każdą garażową firmę, która zaczyna osiągać sukces, prędzej czy później czeka przeprowadzka. Jak się do tego zabrać i na co zwracać uwagę, by za chwilę nie żałować decyzji o zmianie miejsca?

Tagi: Apple, Google, CES, OCZ, EA
Źródło: di.com.pl

5 zasad korzystania z dysku SSD pozwalających na uniknięcie "niespodzianek"

Dodano: 03.09.2018 23:30 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Przesiadka z dysku HDD na SSD? Nie wszystkie działania, które sprawdzały się w przypadku twardych dysków, będą skuteczne również w przypadku nośników półprzewodnikowych. Wręcz przeciwnie - niektóre mogą nawet zaszkodzić. Oto pięć rzeczy, których powinieneś unikać korzystając z SSD.

Tagi: SSD, WD, IKO
Źródło: di.com.pl

Częste korzystanie z elektroniki może doprowadzić do odklejenia siatkówki oka. Jak temu zapobiec?

Dodano: 31.08.2018 18:32 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Światło niebieskie, emitowane przez ekrany tabletów, komputerów i smartfonów, może prowadzić do uszkodzenia siatkówki oka oraz plamki żółtej. Specjalista radzi, co możemy zrobić, aby temu przeciwdziałać.

Tagi: WD, Smartfon
Źródło: di.com.pl

Nie pozwól zarzucić sobie braku należytej staranności. Sprawdź kontrahenta!

Dodano: 31.08.2018 18:13 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Nieznajomość kontrahenta nie usprawiedliwia w przypadku, kiedy ten nie płaci podatków, dlatego zanim nawiąże się relacje biznesowe, trzeba sprawdzić, z kim ma się do czynienia. Jeden źle zawarty kontrakt może spowodować, że narazimy się na zarzut braku zachowania należytej staranności.

Tagi: WD
Źródło: di.com.pl

System dla naszego komputera – jaki najlepszy?

Dodano: 31.08.2018 18:08 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Żaden komputer nie zadziała bez systemu operacyjnego. Jest bez niego jak człowiek bez mózgu. Niby wszystko jest, co potrzeba, w tym serce (procesor), ale żeby tchnąć w niego ducha, potrzeba czegoś więcej - właśnie systemu. Dotyczy to oczywiście zarówno laptopów, jak i komputerów stacjonarnych, a także innych urządzeń, czyli smartfonów i tabletów. Od tego, jaki będzie, zależy bardzo dużo, między [...]

Źródło: pcfaq.pl

Trendy w projektowaniu nowoczesnych zasilaczy UPS

Dodano: 30.08.2018 12:03 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Wybór odpowiedniego zasilacza UPS dla centrum przetwarzania danych lub środowiska IT jest wielowymiarowym zadaniem, które obejmuje decyzje dotyczące wydajności, integracji z istniejącym środowiskiem, dostępności, elastyczności, bezpieczeństwa cybernetycznego i innych czynników. Jak się do tego przygotować?

Tagi: OCZ, Tegra, IEM, UPS
Źródło: di.com.pl

Nowi na pokładzie? Dobrze zaplanuj onboarding

Dodano: 30.08.2018 11:05 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Dążenie do zmiany, nawet tej najbardziej korzystnej, może okazać się skomplikowanym procesem. Dotyczy to również zmiany miejsca pracy. Z jednej strony niesie ona ze sobą zwiększenie zaangażowania i entuzjazmu, z drugiej może wiązać się z dużym stresem, niepokojem i niepewnością. Nowy w pracy to także wyzwanie dla organizacji, do której dołącza.

Tagi: CES, IKO
Źródło: di.com.pl

HDR w grach PC – jak się do tego zabrać?

Dodano: 29.08.2018 17:30 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Karty graficzne obsługujące HDR są obecne na rynku od dłuższego czasu, telewizory z tą funkcją powoli stają się powszechne, a biblioteka gier wspierających ten efekt ciągle się rozszerza. Na rynku zaczynają pojawiać się też monitory HDR. Korzystanie z dobrodziejstw tej technologii na komputerze PC wymaga jednak spełnienia szeregu warunków.

Źródło: di.com.pl

Laptop poleasingowy – jakie parametry sprawdzić zanim zdecydujesz się na zakup

Dodano: 24.08.2018 10:15 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Szukasz porządnego laptopa, lecz masz ograniczony budżet? Postaw na kompromis między jakością a wyglądem i wybierz sprzęt poleasingowy. Jednak nim dokonasz zakupu, sprawdź na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę. Stan wizualny O stanie wizualnym laptopa poleasingowego najwięcej Ci powie jego klasa – doskonała A z drobnymi śladami użytkowania, A- z delikatnie widocznymi rysami lub przebarwieniami lub B, gdzie spotkasz już [...]

Tagi: OCZ, WD, EA, Rząd, Laptop, NAS
Źródło: pcfaq.pl

5 kroków do zwiększenia dochodu ze strony

Dodano: 21.08.2018 21:30 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Wydawcy treści internetowych zmagają się z coraz większą liczbą ograniczeń, które znacząco wpływają na przychody z reklam. Wyzwania wiążą się m.in. z wejściem w życie Coalition for Better Ads, GDPR (RODO), dynamizmem reklam mobilnych czy zrównoważonym zakupem multimediów. Poniższy artykuł przedstawia 5 kroków, dzięki którym strona uzyska wyższy współczynnik monetyzacji.

Tagi: Onet, IEM
Źródło: di.com.pl

Polska w górę, Europa Zachodnia w dół – smartfony w 2018 roku

Dodano: 17.08.2018 9:44 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Posiadaniem własnego smartfona może już się pochwalić ponad 60 proc. Polaków, natomiast według zapowiedzi w Holandii jeszcze w tym roku około 94 proc. mieszkańców ma mieć własne urządzenie tego typu. Sprawdźmy, jak wygląda aktualna sytuacja na rynku smartfonów i czego możemy się spodziewać w najbliższych miesiącach. Sprzedaż w Europie… spadła Kluczowe informacje na temat sytuacji na rynku smartfonów w pierwszym [...]

Źródło: pcfaq.pl

Z roku na rok rośnie popyt na komputery poleasingowe

Dodano: 17.08.2018 9:37 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Zapotrzebowanie na komputery poleasingowe jest coraz większe. Z roku na rok obserwujemy zarówno coraz większy popyt, jak i coraz większą podaż na rynku urządzeń poleasingowych. Jak pokazuje praktyka, coraz mniej osób decyduje się na zakup nowego komputera.   Dlaczego coraz chętniej wybieramy komputery poleasingowe? Mimo iż ceny nowych urządzeń elektronicznych systematycznie spadają (na co wpływ ma przede wszystkim ciągły rozwój [...]

Tagi: EA, Rząd
Źródło: pcfaq.pl

25 pomysłów na prezenty dla mężczyzny, chłopaka, chłopca, chłopięcia

Dodano: 17.08.2018 7:40 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Ułatwiony wybór prezentu dla chłopaka, mężczyzny, partnera, męża, Misiaczka na Dzień Chłopaka (już 30 września) czy rocznicę... ale też dla brata, taty, syna, przyjaciela, kumpla na dowolną okazję. 25 pomysłów na męskie prezenty, na różne gusty i różne budżety.

Tagi: OCZ
Źródło: di.com.pl

5 błędów narażających organizację na cyberzagrożenia

Dodano: 16.08.2018 16:19 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Z każdym rokiem zwiększa się skala i stopień skomplikowania cyberataków. Potwierdzają to dane z badania Barometr cyberbezpieczeństwa. W minionym roku w 82% przedsiębiorstwach działających w Polsce odnotowano przynajmniej jeden incydent bezpieczeństwa. Specjaliści określili 5 błędów, które narażają biznes na tak częste cyberataki.

Tagi: JEDEC, Polsat, IEM, IKO
Źródło: di.com.pl

Czym jest Business Intelligence i jak może pomóc Twojej firmie?

Dodano: 10.08.2018 19:36 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Nowoczesne technologie kompleksowo wspierają firmy. Jedną z nich jest Business Intelligence. Czym dokładnie jest BI i jakie ma zastosowanie? Podejmowanie kluczowych decyzji w biznesie bez posiadania odpowiedniej wiedzy może przynieść więcej szkód niż pożytku. Właśnie dlatego coraz więcej firm wykorzystuje obecnie nowoczesne rozwiązania informatyczne wspierające przekształcanie posiadanych danych w wiedzę do podejmowania decyzji – na tej zasadzie działa Business Intelligence [...]

Tagi: Intel, OCZ
Źródło: pcfaq.pl

Jak zatroszczyć się o komputer, by działał sprawnie?

Dodano: 01.08.2018 17:23 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Dzisiejszy świat nie może istnieć bez komputerów, są one tak powszechne, wykorzystywane praktycznie w każdej branży, iż ciężko byłoby je czymś zastąpić - ewentualnie czymś jeszcze nowszym, bardziej rewolucyjnym. Chociaż technologia zmienia się bardzo szybko, aż ciężko za nią nadążyć, to komputerów nie zmienia się jak przysłowiowe rękawiczki, a kupuje się je z myślą o kilkuletniej eksploatacji. Żeby było to [...]

Źródło: pcfaq.pl

Na co zwracają uwagę osoby, które chcą zakupić nowego smartfona?

Dodano: 01.08.2018 17:16 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Technologia pędzi do przodu. Dotyczy to wszystkich dziedzin życia, z którymi spotykamy się na co dzień. Nie inaczej jest, gdy chodzi o rynek smartfonów, który rozwija się niezwykle dynamicznie, przez co każdego roku możemy testować różnego typu nowinki techniczne. Właśnie w związku z tak bogatą ofertą producentów wiele osób dość często zmienia telefon na nowszy model. Na co zwracają uwagę użytkownicy? Od premiery do premiery W pierwszej grupie osób znajdują się ci, którzy chcą być stale na czasie. Lubią korzystać tylko z najnowszych urządzeń, które dają większe możliwości i mają ciekawe funkcje. Takie osoby nie wyobrażają sobie mieć kilka lat [...]

Źródło: kacikpc.pl

reklama
Polecamy
reklama
Kontakt z nami